Ako som urobil Jamieho Olivera hrdým

jamieho

Izba s bielymi stenami vyzerala obrovská. Uprostred nej posteľ. Na poschodí, na studenej podlahe, televízor. Bola to naša prvá noc v dome, ktorý sa čoskoro stal našim domovom. Diana ťažko zaspala. Mal však hlboký spánok. Občas som sa na ňu pozrel na biele steny, ktoré akoby ustupovali okolo mňa. Myšlienky alebo emócie, ktoré sme v našom dome, mi nedali pokoj. Mala som amalgám pocitov, od nadšenia až po strach.

Bez najmenšieho hluku som zapol televízor, ktorý pokojne čakal na podlahe. Na konci som zmenil kanály. Žiadny zvuk.

Zastavil som gombík na diaľkovom ovládaní, keď som uvidel špinavú ruku na zemi a ťahal som repu. Špinavou rukou položil cviklu na čerstvo natrhanú zeleninu a zeleň v prútenom koši. Spomenul som si na škôlku a detstvo mojich starých rodičov. A znovu som prežíval pocit bezpečia, domova, detstva. Zdalo sa mi, že už nie som sám, v prázdnej miestnosti s bielymi stenami.

Takto som pred 5 rokmi stretol Jamieho Olivera. Zo záhrady vybral zeleninu a potom varil. Fascinovalo ma, ako jednoducho vyzerá varenie. Každý večer som čakal na Jamieho po tom, čo Diana zaspala. Prázdna miestnosť s bielymi stenami ma akoby až tak nevystrašila.

Keď som zistil, že „môj“ Jamie sa vzbúril, bol som ohromený! Mal som právo to povedať, len som poznal všetky triky, všetky taniere a recepty. Vedel som, že v školách začal hnutie na podporu zdravého stravovania. Ale na chvíľu som si nemyslel, že by ma chytila ​​aj revolúcia, ktorú začal Jamie Oliver.

Pretože to sa stalo. V roku 2016 som sa pripojil k potravinovej revolúcii, ktorú odštartoval Jamie Oliver, slávny kuchár. Prvýkrát pre mňa. Dokonca som sa pripojil k jeho zoznamu veľvyslancov a bol som spolu s mojou dcérou na kuchárskych workshopoch vo veronskej záhrade.

urobila

Jamie zahájil potravinovú revolúciu v roku 2010. Tento program podporuje rodinné varenie, predchádzanie plytvaniu potravinami a samozrejme vzdelávanie detí o zdravom stravovaní prostredníctvom workshopov a kurzov varenia. Prostredníctvom týchto aktivít si deti osvojujú praktické zručnosti užitočné po celý život. Navyše zistite, že zdravé jedlo môže byť chutné a vyzerať dobre na tanieri! Tiež sa dozvedá, že na to, aby ste boli zdraví, nestačí iba jesť, ale je nesmierne dôležité jesť.

Ak ste to nevedeli, 20. mája sa na celom svete konajú akcie na podporu zdravého životného štýlu a zdravej výživy. Veľvyslanci tohto projektu po celom svete oslavujú zdravé stravovanie prostredníctvom verejných akcií a workshopov o zdravom varení pre deti a rodičov.

Tento rok po prvý raz v Rumunsku, 20 veľvyslancov z 5 miest, spojili sily, aby to ustanovili doteraz najväčšie vydanie Food Revolution DAY. K dátumu 20. mája 2017, na Golescu Grant Mansion Deň potravinovej revolúcie v Conac, podujatie organizované na podporu zdravého stravovania.

Minulú sobotu 20. mája sme teda boli s Dianou a jej spolužiakom prítomní v rade I na Food Revolution Day v Conacu!

Keď som vošiel pred brány Golescu Grant Mansion, ohromil ma dav ľudí animujúcich nádvorie. Bola to skutočná ukážka! Rodičia a deti, dobrovoľníci, veľvyslanci Jamie Oliver v Rumunsku.

Pri vchode dostali dievčatá náramky a dostali pokyn, aby varili v prvej sade. Prekvapene na mňa pozreli. Nečakali, že bude variť. To ich prekvapilo: chystali sa variť s veľvyslancom v rámci Food Revolution Day.

Z pošty bolo zrejmé, že sú hrdí. Ponáhľali sa k obrovskému stanu na nádvorí kaštieľa. Pri pohľade na nich som si myslel, že sú netrpezliví a, ktovie, ponáhľali sa, aby sa neposadili za stôl na varenie.!

Nebolo to tak. Organizácia bola bezchybná. Dievčatá dostali odznaky a zástery. Boli súčasťou tekvicového tímu. Keď som zistil, že Andreea - Carmen Radu - veľvyslankyňa potravinovej revolúcie bude tou, ktorá bude učiť deti variť, nemohol som sa ubrániť chváleniu, že ju poznám a ako veľmi si ju vážim! Dievčatá už boli emotívne. Neviem presne, čo som im povedal o Andreea, ale urobil som na ne dojem! Boli veľmi vážni a uvedomovali si rozsah a dôležitosť udalosti.

urobila

Dievčatá pochopili, prečo tam boli: chystali sa zdravo variť a odteraz v tom budú pokračovať.!

Deti sedeli pred stolmi. Nikdy by ma nenapadlo, že hŕstka ľudí dokáže zorganizovať a upútať pozornosť tak veľkého počtu detí! Pretože na Dni revolúcie potravín v Conac bolo viac ako 300 detí! Môžete si predstaviť 300 detí na rovnakom mieste?

Každému bolo vysvetlené, ako pripraviť recept zo zdravých surovín a aké dôležité je mať vyváženú stravu. Veľvyslanci potravinovej revolúcie skutočne bojovali! Bojovali za to, aby si viac ako 300 detí a ich rodičia vybrali zdravú výživu. Variť jednoducho, z čistých, čerstvých surovín!

Stiahol som sa niekam za stan, aby som mohol lepšie sledovať, ako sa predstavenie odohráva predo mnou. Cítil som, ako sa moja duša napĺňa radosťou!

V skutočnosti viem, že som bol skutočne šťastný, že som sa rozhodol pridať k tým, ktorí pomohli pri propagácii tohto veľkého podujatia! Bola som šťastná, že som tam bola, ale najmä za to, že tam boli dve dievčatá, ktoré ma sprevádzali.!

Počuli, aké dôležité je mať zdravú stravu. Bolo im vysvetlené, prečo je dobré jesť čerstvú zeleninu a ovocie. Rukou si nakrájali uhorku a pomaranč. Ochutnali cícer, vlašské orechy, tuniak a špenát. Naučili sa vyrábať zdravý citrónový dresing, ktorý si dávali do šalátu. Potom zjedli všetko a chutilo im to! Áno, aj keď šalát obsahoval špenát (doteraz bol špenát „bleah, je zelený“)

To znamená, že tieto dve deti budú mať odvahu a otvorenosť pripraviť si tento šalát aj doma! A tak postupne, dokonca aj preto, aby sa tento šalát stal súčasťou ich spôsobu života! Povedzte o svojich skúsenostiach kolegom a priateľom.

A ktovie, keď ich zláka kúpiť čipy, dobre si to rozmyslite a vyberte si chudobné jablko!

olivera

Odkedy som sa pripojil k Dňu potravinovej revolúcie v kaštieli, venujem viac pozornosti reklamám okolo nás. Všade sú naše deti bombardované reklamou na všetky druhy nezdravých výrobkov. Odhaduje sa, že 90% televíznych reklám sa týka produktov bohatých na soľ, cukor a hydrogenované tuky a nedávne štúdie ukazujú, že reklamy na nápoje majú priamy vplyv na:

  • spôsob stravovania detí
  • potravinové preferencie
  • tlak, ktorý deti vyvíjajú na svojich rodičov
  • zvýšenie miery obezity u detí
  • zvýšené rizikové faktory pre choroby, ako je cukrovka, kardiovaskulárne choroby alebo rakovina.

Naše deti sa z našej vôle stávajú spotrebiteľmi!

Nechali sme sa ovplyvniť reklamou, kto vie, čo je sladké „zdravé“. Tí, ktorí vytvárajú tieto škvrny, koniec koncov nie sú hlúpi pri inzerovaní mrkvy. Alebo uhorky a špenát.

Mami, mami, aj ja chcem vrece špenátu! A v taške so špenátom je prekvapujúca hračka s Popeye Sailor!

Rumunsko bohužiaľ zaujíma jedno z popredných miest v detskej obezite. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie má viac ako 50% rumunských detí nadváhu a 25% obéznych!

Situácia je veľmi vážna a najviac ma znepokojuje nedostatočná reakcia rodičov. A cítim sa vinný za stravovacie návyky mojej dcéry, vieš! Ale naozaj sa chystám konať!

Neskrývajme odpadky pod podložku a predstierajme, že máme situáciu pod kontrolou, najmä pokiaľ ide o kilá navyše a výber jedál pre deti!

Naberme odvahu, chopme sa a požiadajme o pomoc! Diskusia s odborníkom na výživu, s človekom, ktorý lepšie vie, aké potraviny a v akom množstve by mali naše deti jesť, je vždy vítaná.!

Nechávam tu zoznam veľvyslancov potravinovej revolúcie, kontaktujem ich, konzultujem s nimi a žiadam o pomoc!

Veľvyslanci potravinovej revolúcie: Mary Balaban, Amelia Șelariu, Andreea-Carmen Radu, Alina Trifu, Cristina Huzum, Daiana Rădulescu, Daniela Miscov, Gabriela Petre, Patricia Albu, Lorena Somesan, Shamin Gholami, Lucia Barzu, Mihaela Boicu, Alina Cîță Țibrea Badea, Anda Postelnicescu, Miruna Meiroșu, Mădălina Andreeescu, Adela Raluca Moldovan, Larisa Petrini.

urobila

Pretože Deň potravinovej revolúcie v spoločnosti Conact bol udalosťou takého rozsahu, ďakujeme aj hlavným sponzorom: BEKO, ALPRO, SHERATON HOTEL

Sekundárni sponzori: Solaris, Costa D’Oro, Rio Mare, Cassa Azzura, Fuchs, Quixx, Raw Vegan Bistro, Green Sugar, Sloop

Partneri: DGASPC sektor 6, rodičovstvo PR, Mozaic Media, medzinárodná škola Verita

Moji drahí kolegovia blogeri, ktorí propagovali Deň potravinovej revolúcie v kaštieli, môžem povedať iba: „Zložte si klobúk!“

A pozývam vás, aby ste si ich prečítali!

mamicaurbana.ro; ralucaloteanu.ro; siblondelegandesc.ro; denisamanica.ro; bebeH.ro; roxanadulgheru.ro; despresufletulmeu.wordpress.com, mamide2.com; frunzaresc.eu; pisicapesarma.ro; mamicaautentica.ro; johannasburg.ro; idriceanu.com; mamaareblog.blogspot.ro; roatamare.com; babymanager.wordpress.com; mamipetocuri.ro; artistu.ro; revelatiideparinte.ro; mamapetoc.ro; daddycool.ro; go-big.ro; blogdefamilie.ro; reginamama.ro; mamicaactiva.com; andreeachinesefood.blogspot.ro; isabelacuisine.eu; laprajiturela.ro; divainbucatarie.ro; fantezieinbucatarie.blogspot.com

Skončím pri myšlienke na môjho drahého Jamieho Olivera, ktorý mi píše takmer denne! Naozaj! Trochu to preháňam, ale čo môžem robiť, nikto nie je dokonalý! V skutočnosti som sa prihlásil na odber noviniek a dostávam z neho najrôznejšie recepty, z ktorých sa inšpirujem.

Do budúcoročného vydania Food Revolution Day si dajme pozor a jedzme spolu doma, s rodinou, za kuchynským stolom! Varme zdravo a naučme naše deti jesť zdravé jedlo každý deň!

Ak sa vám moje články páčia, pozývam vás, aby ste ma sledovali na mojej facebookovej stránke a instagrame. Takto budete mať prehľad o všetkých novinkách!

#NoJunk #FairMarketing #foodrevolutiondaylalanac